Věděli jsme, že Litvínov bude hrát agresivně, říká Hynek Zohorna

16.11.2012 13:44

B r n o – Dlouhý večer má za sebou KAJOT ARENA. Na ledě se často jiskřilo, a tak se zápas 20. kola mezi Kometou Brno a Litvínovem poměrně protáhl. Nakonec došel až do prodloužení poté, co Hynek Zohorna vyrovnal v závěrečné třetině na 3:3. Kometě se tak povedlo díky této brance stáhnout soupeřův náskok po nepovedené první třetině a nakonec prohrála po prodloužení. A právě s brněnským útočníkem je následující rozhovor.

První třetina se asi nebude hodnotit příliš dobře.
Začali jsme velmi špatně. Byl to snad náš nejhorší vstup do utkání na domácí půdě.

A celkově jste zápas viděl jak?
V první třetině to od nás byl špatný výkon. Od druhé třetiny jsme se ovšem hodně zvedli a byl to jeden z našich nejlepších výkonů v sezóně. Ke konci jsme měli i trochu smůly.

Co se musí vylepšit do příštích zápasů?
Hlavně musíme vylepšit začátek zápasu. Jinak to bylo dobré utkání. Myslím, že se nemusíme stydět zato, co jsme dnes předvedli. Po vývoji utkání bod bereme.

Kde byla hlavní příčina nepovedené první části.
Ztěžovali jsme si to při přechodu středního pásma, ztráceli jsem hodně puků a špatně nahazovali. Měli jsme si to od začátku zjednodušit.

Překvapila vás něčím hra Litvínova?
Věděli jsme, jak bude Litvínov hrát, že bude hrát agresivně.

Co stálo za zlepšeným výkonem po první třetině.
Po první třetině jsme si řekli, že to takhle nejde, že nemůžeme dopustit takový zápas před domácím publikem. Od druhé třetiny jsem se zvedli a hned ten hokej byl jiný.

Neztráceli jste trochu naději, že vyrovnáte, když vám vše brankář Litvínova Pavel Francouz vychytával?
Neztráceli. Do šanci jsem se tlačili, soupeře jsem od druhé třetiny přehrávali. Zaplaťpanbůh za ten bod, který jsme vybojovali.

Dal jste důležitý vyrovnávací gól, jak se to seběhlo?
Tomáš Divíšek vystřelil zpoza brány. Já jsem stál na správném místě a dorazil puk do prázdné brány. Trochu šťastný gól.

Na ledě bylo k vidění několik šarvátek, Litvínov nasbíral hodně trestných minut. Čím myslíte, že to bylo?
My jsme věděli, že tak Litvínov od první třetiny nastoupí a připravovali jsme se na to.